Strona WWW przychodni weterynaryjnej Vet-Medica Leszno

 

Wizerunkowo-informacyjna strona WWW, wstępnie wypozycjonowana na wybrane frazy kluczowe. Zlecenie obejmowało zaprojektowanie identyfikacji wizualnej i w oparciu o nią – serwisu WWW. Lekarze z przychodni specjalizują się w chirurgii, badaniu diagnostycznym RTG i USG – zadaniem strony było informowanie zwłaszcza innych klinik i przychodni weterynaryjnych o powstaniu tego, specjalizującego się w najtrudniejszych przypadkach, miejsca. Pozostajemy z kliniką w stałej współpracy i wiemy, że zaczynają się u nich pojawiać coraz liczniejsi pacjenci z trudnymi przypadkami, a wyspecjalizowana kadra chirurgów i diagnostyków ratuje często nawet te na pozór beznadziejne. Serwis WWW w tym przypadku skutecznie wspiera budowanie ich wizerunku jako profesjonalistów z najwyższej półki.

 

 

zobacz na żywo

Wygląd serwisu WWW

Strona główna miała od razu informować o specjalistycznym charakterze prowadzonej działalności, zdecydowaliśmy się na mocne akcenty graficzne przedstawiające ciekawsze przypadki medyczne z ich własnej bazy przypadków. Dzięki temu grupa docelowa, jaką są przede wszystkim inni lekarze od razu mogą ocenić z kim mają do czynienia. Podstawowy projekt powstał z myślą o nowoczesnych urządzeniach stacjonarnych i laptopach. Serwis powstał z myślą o urządzeniach posiadających ekrany o rozdzielczości 1024×768 i większej. Dla tych urządzeń przewidzieliśmy dwa rozmiary – dla laptopów i urządzeń z ekranem zewnętrznym o przekątnej powyżej 20”.

Duże urządzenia mobilne

Na urządzeniach przenośnych o przekątnej ekranu 6-10” serwis WWW zmienia nieco swój wygląd, grafiki się zmniejszają i przechodzą w układ pionowy, podobnie pola tekstowe. Jest to możliwe głównie dzięki budowie modułowej. Menu również zmienia swój wygląd – przechodzi w formę pionową i aby nie zasłaniać powierzchni strony rozwija się po wciśnięciu przycisku.

Smartfony

O ile wspomniane wcześniej urządzenia mobilne o dużych ekranach są coraz powszechniejsze – telefony o dużych ekranach dotykowych to na dzień dzisiejszy standard i dla nich właśnie powstały kolejne dwie wersje serwisu – bardzo podobne do wersji na urządzenia większe. Serwis WWW na smartfon również przechodzi w wersję „pionową”, chodzi tu o sposób obsługi urządzeń mobilnych. Naturalną metodą przeglądania strony WWW na smartfonie jest jej przewijanie góra-dół. To najbardziej naturalna metoda, wzorowana na przeijaniu zwojów w czasach starożytnych – jest to bardzo wygodne, a ponieważ serwis WWW dostosowuje rozmiar czcionek i grafik do rozmiaru ekranu – nie ma znaczenia czy jest to większy, czy mniejszy smartfon – serwis będzie wyświetlał się prawidłowo.