Strona WWW szkoły tańca Project Salsa

 

Strona WWW wizerunkowa, prezentująca fabrykę – w związku z czym zrealizowaliśmy na terenie zakładu sesję zdjęciową. Dalsze założenia dotyczyły wiarygodności firmy „AGO”, która ma ugruntowaną pozycję na rynku produkcji opakowań foliowych i istnieje od wielu lat, strona WWW miała być dwujęzyczna, przejrzysta i responsywna.

 

 

 

zobacz na żywo

Wygląd serwisu WWW

 

Project Salsa postawił przed nami kilka zadań – po pierwsze – żywa, animowana strona główna, łatwy w obsłudze CMS, rozbudowany i podzielony na kategorie dział aktualności. Po drugie – interaktywny i łatwy w obsłudze rozkład zajęć. Serwis WWW miał pełnić funkcję wizerunkową, ale przede wszystkim miał spełniać funkcję informacyjną. Pojawiające się nowe kursy, specjalne promocje, wyjazdy grup tanecznych, występy – o tym wszystkim należało informować na bieżąco. Wszystkie działy nowości zostały uporządkowane i podzielone logicznie, aby ułatwić nawigację. Wszystkie najważniejsze informacje musiały być dostępne ze strony głównej, a najważniejsze newsy zostały dodatkowo wyróżnione.

 

Duże urządzenia mobilne

 

Na urządzeniach przenośnych o przekątnej ekranu 6-10” serwis WWW zmienia nieco swój wygląd, grafiki się zmniejszają i przechodzą w układ pionowy, wyróżniony dział aktualności zmienia się z formy kafelkowej w pojedynczy wpis. Jest to możliwe głównie dzięki budowie modułowej. Menu również zmienia swój wygląd – przechodzi w formę pionową i aby nie zasłaniać powierzchni strony rozwija się po wciśnięciu przycisku. Internetowy rozkład zajęć również dostosowuje się do urządzeń mobilnych.

 

Smartfony

 

O ile wspomniane wcześniej urządzenia mobilne o dużych ekranach są coraz powszechniejsze – telefony o dużych ekranach dotykowych to na dzień dzisiejszy standard i dla nich właśnie powstały kolejne dwie wersje serwisu – bardzo podobne do wersji na urządzenia większe. Serwis WWW na smartfon również przechodzi w wersję „pionową”, chodzi tu o sposób obsługi urządzeń mobilnych. Naturalną metodą przeglądania strony WWW na smartfonie jest jej przewijanie góra-dół. To najbardziej naturalna metoda, wzorowana na przeijaniu zwojów w czasach starożytnych – jest to bardzo wygodne, a ponieważ serwis WWW dostosowuje rozmiar czcionek i grafik do rozmiaru ekranu – nie ma znaczenia czy jest to większy, czy mniejszy smartfon – serwis będzie wyświetlał się prawidłowo. Dodatkowo do urządzeń mobilnych dostosowaliśmy wygląd internetowego rozkładu zajęć.